Zerg

Informacje o rasie

Zergowie są rasą diametralnie różniącą się od Terran i Protossów. W skład tej rasy wchodzi wiele innych mini ras i gatunków złączonych ze sobą w rój poprzez infekcję zergów. Te kreatury bardzo szybko ewoluowały w zabójcze stworzenia prowadząc rasę do absolutnej dominacji we wszechświecie. Zergowie nie pracują nad rozwijaniem żadnych technologii, nie mają ośrodków badawczych. Wszystko to co osiągneły zawdzięczają ewolucji i biologicznej adaptacji. Nawet budynki Zergów są żyjącymi organizmami.

Cała rasa dzieli się na szczepy, każdy szczep jest kontrolowany przez Cerebrate'a, a te kontrolowane są przez Overminda. Cerebrate jak i Overmind posiada zdolność reinkarnacji, przez co tylko Mroczni Templariusze mogą  je zabić ponieważ tylko oni posiadają wystarczające do tego moce. Kiedy Cerebrate zginie, jednostki, będące dawniej pod jego kontrolą, wpadają w bezmyślny szał.

Jednostki Zergów są stosunkowo tanie, potrafią się regenerować oraz zakopywać pod ziemię. Wszystkie wykluwają się z larwy, tworząc wcześniej kokon. Taktyka Zergów jest prosta: wybudować jak najwięcej jednostek bojowych i "zasypać" nimi przeciwnika.Powrót
Drukuj
Poleć stronę znajomemuAutor: Krzysztof Baranowski
Data publikacji : 09.05.2009
Data modyfikacji : 14.07.2009
Liczba wyświetleń tekstu: 156535