Terran

Informacje o rasie

Terranie są stosunkowo nową rasą w sektorze Koprulu. Wiele wieków wcześniej z Ziemi wystrzelono ekspedycję kolonizacyjną, składającą się z dysydentów i ludzi zbędnych tamtejszemu rządowi. Ci którzy przeżyli podróż założyli trzy kolonie będące dużymi blokami terran: Konfederację, kombinat Kel-Morian i protektorat Umojan.

Skorumpowana Konfederacja została potem obalona przez terrorystę i rewolucjonistę Arcturusa Mengska podczas inwazji Zergów na sektor. Obecnie Terrańskie Dominium wyłoniło się z popiołów starej Konfederacji, jako siła dominująca, rządzona przez Arcturusa I.

Terranie zmuszeni do przystosowania się do warunków panujących na planetach znajdujących się w sektorze okazali się mistrzami przetrwania. Nie mają tak zaawansowanej technologii jak Protosi, jak i liczebności Zergów. Posiadają jednak bardzo dużą różnorodność jednostek zdolnych przetrwać nawet najgorsze warunki. Od podstawowych jednostek piechoty jak Marine, do ciężko opancerzonych Battlecruiserów, Terranie polegają na solidnym pancerzu, silnym ogniu, sile i wyszkoleniu.Powrót
Drukuj
Poleć stronę znajomemuAutor: Krzysztof Baranowski
Data publikacji : 03.05.2009
Liczba wyświetleń tekstu: 165044