Protoss

Informacje o rasie

Dzięki swojej zaawansowanej technologii i umiejętnościom psionicznym, Protossi uważają się za najsilniejszą rasę w galaktyce. Ich wojna z Zergami udowodniła jednak, że tak nie jest. Nawet niezwykle doświadczony wojownik nie jest po prostu w stanie przeciwstawić się licznej armii Zergów.

Inwazja Zergów na ich ojczystą planetę Aiur postawiła rasę Protossów na rozdrożu - musieli zacząć wprowadzać zmiany, jeśli chcieli przetrwać i dominować. Nowe taktyki i technologie zostały wprowadzone na pole walki.

Protossi nigdy nie stawiali na liczność swoich wojowników ale na jakość. Na polach bitwy wspierani są różnorodnymi mechanicznymi robotami wojennymi.

Każdy z wojowników poświęcał całe swoje życie na doskonalenie swych umiejętności, łącząc technologię z ogromnymi siłami psionicznymi. Niemniej jednak, Protossi muszą polegać na swojej mobilności i zaskoczeniu, by zmaksymalizować straty przeciwnika przy braku własnych.

Jedną z głównych sił tej rasy jest ich flota powietrzna, bardzo różnorodna, potrafiąca zmienić losy nie jednej walki.Powrót
Drukuj
Poleć stronę znajomemuAutor: Krzysztof Baranowski
Data publikacji : 03.05.2009
Data modyfikacji : 04.05.2009
Liczba wyświetleń tekstu: 163546