Bohaterowie
<

Doktor Ariel Hanson


Ariel Hanson jest naukowcem w drużynie Raidersów Raynora. Jest bezinteresowną i altruistyczną kobietą. Doktor niegdyś byłą mieszkanką Agrii jednak została zmuszona ją opuścić po wojnie z Zergami.

Jim Raynor

Jim Raynor


Jim Raynor był zarządcą Konfederacji na planecie Mar Sara podczas pierwszego ataku Zergów na ten świat. Pomimo iż mężnie stawiał czoła wrogowi i uratował wiele istnień ludzkich, został aresztowany przez siły Konfederacji.

Matt Horner


Drugi syn drobnego handlarza na Tyrador IX, Matt Horner dorastał marząc o tym by zająć się kiedy czymś bardziej interesującym niż jego bezpieczne i nudne życie.

Rory Swann


Rory Swann jest terranem należącym do Raidersów Raynora. Pojawia się w StarCrafcie 2.

Selendis


Selendis była uczennicą Artanisa. Reorganizacja stanowisk spowodowana Wielką Wojną przyspieszyła jej promocję na Egzekutora. Działała jako asystent Artanisa i dowodziła połączonymi siłami armii Protossów.

Tychus Findlay


Tychus Findlay jest bliskim przyjacielem Jima Raynora. Jest także dominującą postacią w kampanii single player. W uniwersum StarCrafta Tychus pojawił się dopiero w StarCrafcie 2.

Zeratul

Zeratul


Zeratul jest Mrocznym Templariuszem, znanym psionicznym wojownikiem, którego wygnano z macierzystej planety Aiur ponad tysiąc lat temu. Zeratul był tym, który jako pierwszy zabił cerebryta Zergów.